poniedziałek, 2 stycznia 2017

Jak pozbyć się cieni pod oczami?

Problem cieni pod oczami dotyczy około 30% dorosłych. Skóra wokół oczu starzeje się, w wyniku czego zanika tkanka podskórna, a skóra wiotczeje. Sprawdzonym sposobem na poradzenie sobie z tym problemem jest wykorzystanie kwasu hialuronowego pod oczy.Jeśli dotyka cię problem cieni pod oczami, zdajesz sobie sprawę, że Twoja twarz wygląda na zmęczoną, niewyspaną i starszą niż jest w rzeczywistości. Oczywiście cienie pod oczami mogą występować w skutek niewyspania – wtedy wystarczy dostarczyć sobie odpowiednią dawkę snu i problem zniknie. Jeśli jednak sen nie jest przyczyną dolegliwości, należy sięgnąć po bardziej inwazyjne zabiegi poprawiające wygląd twarzy.

Kiedy nie należy wykonywać zabiegu?

Usuwanie cieni pod oczami kwasemhialuronowym nie jest zabiegiem inwazyjnym, jednak istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają jego wykonanie. Jest to związane z użyciem kwasu hialuronowego, nie tylko w przypadku poprawy wyglądu powiek, ale wszystkich zabiegów z użyciem tego preparatu. 
Nie można stosować kwasu hialuronowego w sytuacji kiedy w przeciągu kilku ostatnich miesięcy wykonywany był inny zabieg w okolicach oczu. Co więcej istnieje grupa leków, których zażywanie może być przeciwwskazaniem do zabiegu a także obniżona odporność. Dzieje się tak ponieważ osłabiony organizm nie jest w stanie skutecznie się bronić w razie infekcji miejsca wkłucia. Dodatkowo osoby przed 18 rokiem życia nie powinny mieć wykonywanych zabiegów z wykorzystaniem kwasu.

Jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem każda pacjentka musi mieć zmyty makijaż, następnie miejsce zostaje dokładnie odkażone. Tak przygotowanemu pacjentowi podawane jest miejscowe znieczulenie w okolice gdzie zostanie wykonany zabieg. Zabieg przebiega w dwóch etapach – pierwszy polega na dokonaniu iniekcji metodą liniową w okolicy zewnętrznych części brwi, na końcach. Drugi etap skupia się w okolicy powieki dolnej. Następnie lekarz wykonuje masaż aby wymodelować wypełnienie oraz równomiernie rozmieścić wstrzyknięty kwas hialuronowy. Ostatnią częścią jest chłodzenie miejsca, w którym wykonany został zabieg. Dzięki temu niwelowany jest ból i opuchlizna po iniekcji. Rekonwalescencja po zabiegu wynosi od kilku dni do kilku tygodni. Uzależnione jest to od predyspozycji pacjentki.

Po zabiegu


Po zabiegu należy schładzać miejsce zabiegu, przez kilka najbliższych dni nie należy uciskać miejsca oraz unikać zbędnego wysiłku fizycznego. Dodatkowo należy unikać nadmiernego nasłonecznienia, zimna oraz gorąca – zrezygnować z sauny oraz solarium. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz